Kolektory słoneczne - Olkusz

Kolektory słoneczne to niezbędne elementy w instalacji solarnej. Odpowiadają za konwersję energii promieniowania słonecznego w energię cieplną. Wzmożone zainteresowanie tym ekologicznym rozwiązaniem wynika przede wszystkim z ekologicznych uwarunkowań systemu, który wykorzystuje odnawialne źródła energii i nie przyczynia się do emisji szkodliwych substancji, tj. np. dwutlenek węgla, czy tlenek azotu. Nasza firma oferuje profesjonalne usługi w zakresie projektowania instalacji oraz montażu kolektorów słonecznych. Olkusz to jedno z wielu miast w Polsce, w których podejmujemy współprace z klientami.

Jak działają kolektory słoneczne? – Olkusz

Kolektory słoneczne przetwarzają energię słoneczną w energię cieplną. Można je podzielić na trzy, podstawowe rodzaje: kolektory płaskie, płaskie próżniowe oraz próżniowo-rurowe. Dobór odpowiedniego typu kolektorów uwarunkowany jest przede wszystkim celem inwestycji. Nasi pracownicy pomagają w doborze odpowiedniego systemu, biorąc pod uwagę uwarunkowania techniczne budynku oraz indywidualne potrzeby klientów. Głównym zastosowaniem kolektorów słonecznych jest wspomaganie systemu grzewczego, a także podgrzewanie wody użytkowej. Decydując się na montaż tego systemu należy zadbać o wysokiej jakości podzespoły oraz dobór wykwalifikowanej firmy montażowej. To właśnie te dwa aspekty są głównymi determinantami wydajności i żywotności instalacji.

Kolektory słoneczne Olkusz – nasza oferta

Montaż systemów solarnych to usługa, którą realizujemy na terenie całej Polski. Olkusz to jedno z wielu miast, w których podejmujemy współpracę z klientami. W ramach realizacji opisywanej usługi oferujemy darmową konsultację. Podczas rozmowy z naszym przedstawicielem można uzyskać szczegółowe informacje na temat zakresu prac projektowych i instalacyjnych. W przypadku jakichkolwiek pytań lub chęci nawiązania współpracy, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Wszelkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce “kontakt”. Istnieje także możliwość stacjonarnej wizyty w siedzibie biura. Pozostajemy do Państwa dyspozycji 24/h na dobę, 7 dni w tygodniu. Dojeżdżamy do Państwa na terenie całej Polski.

Kolektory słoneczne Olkusz – dlaczego warto?

Pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca niesie ze sobą szereg korzyści – zarówno na płaszczyźnie ekonomicznej, jak i ekologicznej. Decydując się na implementację tego rozwiązania, można liczyć na szybki zwrot inwestycji. Badania naukowe wykazują, że koszty instalacji kolektorów zwracają się po ok. 5-10 latach. Wiele zależy od aktualnych cen rynkowych i czynników atmosferycznych. Niezaprzeczalną zaletą tego rozwiązania jest wysoka wydajność i jednocześnie długa żywotność całego systemu. Instalacja kolektorów słonecznych w obrębie własnej posesji pozwala uniezależnić się od podwyżek wynikających ze zużycia energii cieplnej. Opłacalność tego systemu może być też weryfikowana pod kątem ekologicznym. Nie ulega wątpliwości, że instalacje grzewcze wykorzystujące tradycyjne, konwencjonalne źródła energii, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego.